Menu

Charitativní běh ,,Běžíme s VoCe-čkem pro NONU“- tentokrát Lukášovi pro vozík

Je to již sedm let, kdy se u nás ve stacionáři objevili Monika Richterová a Roman Ptáček z volejbalového centra VoCé Nové město nad Metují s nápadem uspořádat charitativní běh, jehož výtěžek bude sloužit jako podpora našeho Stacionáře NONA. No a nezůstalo pouze u jednoho běhu, ale díky vytrvalosti a nadšení organizátorů z Vocéčka se letos uskutečnil již 7. ročník.

Tento ročník jsme pojali trochu odlišně. Rozhodli jsme se, že výtěžek bychom celý rádi přenechali našemu klientovi Lukášovi, který nutně potřebuje nový vozík. Ačkoliv mu je jeho vozík již malý a vozík denně potřebuje, zdravotní pojišťovna nákup vozíku zamítla. Jeho maminka přitom Lukáše denně sama vozí do stacionáře a jelikož Nové Město nad Metují je pěkně kopcovité, dokážete si představit, jak náročné to musí být. A tak jsme se rozhodli, že rodině pomůžeme.

Díky propagaci volejbalového centra se již před touto akcí obraceli na maminku Lukáše lidé, že by rádi přispěli, ale že nemohou přijít na běh. Proto si rodina zřídila účet, kam lidé mohli posílat peníze.

Je neskutečné, jaká vlna solidarity se strhla, což potvrdila i rekordní účast na běhu -180 běžců. Na některé ani nevystačily ceny, ale já věřím, že největší cenou je krásný pocit z dobrého skutku, který všichni vykonali. Celkově se vybralo neuvěřitelných 55 tisíc korun.

A protože pořizovací cena vozíku s elektrickým pohonem je 78 000,-Kč a 11 000,-Kč přispěla Oblastní charita Náchod, zbývalo doplatit pouze 11 000,-Kč. Tyto zbývající peníze nakonec rodině věnoval zaměstnavatel tatínka Lukáše- společnost ASV Solnice.

Jménem maminky Lukáše hlásím, že vozík je již zadán do výroby a Lukáš ho bude moci dostat pod vánoční stromeček.

Ráda bych nyní ze srdce jménem NONY, ale hlavně jménem rodiny Lukáše všem poděkovala.

V prvé řadě samozřejmě všem dobrovolníkům z VoCé Nové Město nad Metují, v čele s Monikou Richterovou a Romanem Ptáčkem za celkovou organizaci.

Dále všem sponzorům a partnerům, bez kterých by se akce nemohla uskutečnit:

Wellness Rajská zahrada- poskytnutí krásného zázemí

Náchodská Vella s.r.o.- zapůjčení stanů a cílové brány

Dárky a občerstvení pro účastníky poskytli Detecha, Agro CS, Farmet, a.s., Deva nutrition, Juvenil, Bidfood, JIP a Město Nové Město nad Metují.

Zámek Nové Město nad Metují- nejkratší trasa vedla přes zámeckou zahradu

Firma Losenický- dodání plakátů a startovních čísel

Festivalu české filmové komedie- mediální podpora, neboť běh se stal součástí festivalu

Městské policii za ochotu zajištění dohledu na frekventovaných přechodech silnice

Moc děkujeme i úžasným fotografům Michalu Martínkovi, Martinu Matuškovi, Matyáši Voborníkovi a Janě Štefcové. Fotografie z akce si můžete prohlédnout na https://eu.zonerama.com/volejbal-nm

Osobní návštěvou přišel přítomné pozdravit a podpořit i pan starosta Milan Slavík, což bylo velmi milé.

Největší poděkování však patří Vám všem, kteří jste se zůčastnili, či zaslali peníze Lukášovi na účet, neboť díky Vám bude každý den cesta maminky s Lukášem k nám do stacionáře daleko pohodlnější a s novým vozíkem rodina podnikne spoustu procházek a výletů, které by bez vozíku byly těžko dosažitelné.

partneri 2partneri 3partneri 4

vsichni partneri